Az Országos Atomenergia Hivatal évindító sajtótájékoztatójához készített sajtóanyag és előadás elérhető az OAH honlapján.
Az Országos Atomenergia Hivatal 2018. január 11-én (csütörtök) 10.30 órai kezdettel tartja évindító sajtótájékoztatóját, amelynek fókuszában a Paksi Atomerőmű üzemidő-hosszabbítása, az épületsüllyedési kérdések, továbbá az új blokkok létesítése áll.
Az Országos Atomenergia Hivatal évindító sajtótájékoztatójához készített sajtóanyag és előadás elérhető az OAH honlapján.
Az Országos Atomenergia Hivatal 2017. január 18-án 10.30 órai kezdettel tartja évindító sajtótájékoztatóját, amelynek fókuszában az új blokkok engedélyezése, az üzemidő-hosszabbítás és a nukleárisbaleset-elhárítás áll.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, az Országos Atomenergia Hivatal és a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság 2016. június 24-én (pénteken) 10.30 órai kezdettel közös sajtótájékoztatót tart a teljes magyar nukleárisbaleset-elhárítási rendszert felülvizsgáló kéthetes EPREV-misszió eredményeiről. Helyszín: OAH-székház, 1036 Budapest, Fényes Adolf u. 4. A sajtótájékoztatót Juan Carlos Lentijo főigazgató-helyettes (NAÜ), Fichtinger Gyula főigazgató (OAH), Góra Zoltán tűzoltó vezérőrnagy, főigazgató-helyettes (BM OKF), és Chris Dijkens misszióvezető (igazgató, Infrastruktúráért és környezetvédelemért felelős minisztérium, Hollandia) tartja.
Az Országos Atomenergia Hivatal évindító sajtótájékoztatójához készített sajtóanyag és előadás elérhető az OAH honlapján.
Az Országos Atomenergia Hivatal 2016. január 14-én 10.30 órai kezdettel tartja évindító sajtótájékoztatóját, amelynek fókuszában az új blokkok engedélyezése, az üzemidő-hosszabbítás, valamint az OAH hatáskörének jelentős bővülése áll.
Jelentős érdeklődés mellett zajlott az Országos Atomenergia Hivatal és a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közös sajtótájékoztatója, amelynek témája az atomenergia magyarországi alkalmazását felügyelő hatósági rendszer nemzetközi felülvizsgálatának eredménye volt.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az Országos Atomenergia Hivatal közös sajtótájékoztatót tartott az IRRS-misszióhoz kapcsolódóan, valamint sajtóközleményt adott ki.
Az Országos Atomenergia Hivatal és a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség 2015. május 22-én (pénteken) 11.30 órai kezdettel közös sajtótájékoztatót tart, amelyen a teljes hazai nukleáris hatósági rendszert felülvizsgáló kéthetes IRRS-misszió eredményeit mutatjuk be. Helyszín: 1036 Budapest, Fényes Adolf u. 4., OAH székház. A sajtótájékoztatót Fichtinger Gyula főigazgató (OAH), Grzegorz Rzentkowski igazgató (NAÜ), valamint Michael R. Johnson igazgatóhelyettes (Amerikai Egyesült Államok Nukleáris Biztonsági Hatósága, US NRC), misszióvezető tartja.
Rendkívüli érdeklődés mellett zajlott az Országos Atomenergia Hivatal évindító sajtótájékoztatója. Az eseményhez készített sajtóanyag és előadás az OAH honlapján elérhető.
Az OAH 2015. január 27-én 10.30 órai kezdettel tartja évindító sajtótájékoztatóját, amelynek fókuszában az új blokkok engedélyezése, az üzemidő-hosszabbítás, a balesetek és üzemzavarok megelőzése, hazánk nemzetközi átvilágítása áll.
2018. április 10-12. között, Magyarország Kormányának támogatásával, Budapesten került megrendezésre a Nukleáris Terrorizmus Elleni Globális Kezdeményezés (Global Initiative to Combat Nuclear Terrorism – GICNT) radioaktív sugárforrások védettségéről és azok jogtalan eltulajdonítására történő reagálásról szóló, Fierce Falcon elnevezésű workshopja. Magyarország tagja a 88 ország és 5 hivatalos megfigyelő szervezet által, a nukleáris terrorizmus globális szintű fenyegetésével szemben létrehozott önkéntes partnerségnek.
Az Országos Atomenergia Hivatal elkészítette válaszát a Perger András által jegyzett nyílt levélre reagálva, amely elérhető az OAH honlapján.
Az elmúlt napokban több sajtóorgánum cikkezett a ruténium szennyezésről, a szennyezést okozó létesítményről.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, az Országos Atomenergia Hivatal, valamint több nukleáris biztonsági hatóság és intézet szerint a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján nem lehet beazonosítani a szennyezés pontos forrását. Abban azonban egyetértenek, hogy az Európa felett megjelent RU-106 szennyezés környezeti és egészségügyi kockázata elenyésző, továbbá, hogy a mérések és az elvégzett modellszámítások alapján valószínűsíthető, hogy a forrás az Ural környékén található, de nem atomerőmű.
Az Országos Atomenergia Hivatal október eleje óta fokozott figyelemmel kíséri a hazai méréseket, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség tájékoztatóit és a társhatóságok jelentéseit, továbbá közvetlen kapcsolatba lépett az orosz hatósággal.
2017. június 21-i kezdettel 36 órás, ConvEx-3 elnevezésű nemzetközi nukleárisbaleset-elhárítási gyakorlatra kerül sor nyolcvan ország és tizenegy nemzetközi szervezet részvételével, amelynek főszereplője Magyarország.
Az Országos Atomenergia Hivatal 2017. január 18-án sajtótájékoztatót tartott, amelyen szó volt az Atomtörvény módosításáról. Az elhangzottaktól eltérő, félrevezető információk jelentek meg a médiában, amelyre az OAH jelen sajtóközleményben reagál.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, az Országos Atomenergia Hivatal és a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közös sajtótájékoztatót tartott az EPREV-misszióhoz kapcsolódóan, valamint sajtóközleményt adott ki.
2016. június 13-án a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságán (BM OKF) tartott hivatalos nyitóértekezlettel megkezdte munkáját a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szervezésében Budapestre érkezett kilencfős, elismert külföldi szakértőkből álló delegáció, hogy felülvizsgálja hazánk nukleáris veszélyhelyzeti felkészültségét. A kéthetes EPREV-misszió (Emergency Preparedness Review Service) során áttekintik a magyarországi jogi szabályozást, látogatásokat tesznek az összes hazai nukleáris és radioaktívhulladék-tároló létesítményben, valamint néhány sugárforrást használó intézményben, és számos interjút készítenek a nukleárisbaleset-elhárításban, illetve a veszélyhelyzet-kezelésben részt vevő szervezetek munkatársaival. A misszió végén a szakértők jelentést készítenek a felülvizsgálat eredményéről, amelyben a javaslatok és ajánlások mellett a jó gyakorlatokat is rögzítik, így a hazai tudás és tapasztalat nemzetközi szinten is hasznosulhat majd. A kéthetes misszió koordinálásával összefüggő feladatokat az Országos Atomenergia Hivatal, valamint a BM OKF szoros együttműködésben látja el.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az Országos Atomenergia Hivatal közös sajtótájékoztatót tartott az IRRS-misszióhoz kapcsolódóan, valamint sajtóközleményt adott ki.
Az orosz kormány honlapjára hivatkozva téves információ jelent meg a magyar sajtóban az orosz kormány felügyelete alá tartozó Szövetségi Környezetvédelmi, Műszaki és Nukleáris Ellenőrző Szolgálat (Rosztyehnadzor) és a magyar Országos Atomenergia Hivatal közötti, az atomenergia békés felhasználása keretében megvalósuló nukleáris és sugárbiztonsági együttműködésről.
Az OAH nem kíván sajtóhíreket kommentálni, azonban a hírek által kiváltott érdeklődésre tekintettel indokoltnak tartja a hatóságok közötti szakmai együttműködésről tájékoztatni a közvéleményt.
A „Bab Al Maghrib” gyakorlatban résztvevő országok és nemzetközi szervezetek az elmúlt két nap folyamán azt tesztelték, hogy hogyan reagálnának egy piszkosbomba robbantását követő veszélyhelyzetben.
Megkezdődött a „Bab Al Maghrib" gyakorlat, amelynek során nemzetközi szervezetek, valamint a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) és tagországai, továbbá Marokkó azt tesztelik, hogy egy piszkosbomba robbantását követő veszélyhelyzetben a résztvevők hogyan reagálnának.
Sikeresen vizsgázott a védelmi igazgatás valamennyi szerve az ONER-3-2013 gyakorlaton, amelyet október 7-9. között szervezett a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, az Országos Atomenergia Hivatal és az MVM PA Zrt. A gyakorlat igazolta, hogy a hazai szakemberek kiválóan felkészültek és azonnal bevethetőek egy esetleges nukleáris veszélyhelyzet esetén.